bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  • artık ne kadar saçma olabilir bu yaptıkları? gerekçe olarak neyi göstermişler? hiç bir şey? nasıl bir sistem ben anlamadım gitti. ekşi sözlükte yazarım, giriş yapamayınca ne oluyoruz dedim. hangi devirde yaşıyoruz?

  • "dükkanın önüne park etmeyin mal gelecek" bile olabilecek gerekçedir.

   şu saatten sonra hiçbir sebebe şaşırmam doğrusu.

  • zaten sevmiyorum sürekli sıralamamı arttırdılar. gerekçeye gerek yok direk yasaklasınlar. her türlü sitenin yasağına karşıyım ama ekşisözlüğün yasağına sonuna kadar destek benden.
   neyse bu durum kullanılarak epiksözlüğe yeni elamanlar getirilebilir arkadaşlar. reklam yapın

  • ekşi sözlük sitesinin 5651 sayılı internet kanunu'nun 8/a maddesinde yer alan gerekçelerle kapatıldığı ifade ediliyor. 2015 yılında 6639 sayılı kanunla, 5651 sayılı internet ortamımda yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanunu'na yeni madde eklenmişti. gecikmesinde sakınca bulunan hallerde içeriğin çıkarılması ve/veya erişimin engellenmesi' başlıklı ilgili (8/a) maddede şu ifadeler yer alıyor:"yaşam hakkı ile kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi veya genel sağlığın korunması sebeplerden bir veya birkaçına bağlı olarak hakim veya gecikmesinde sakınca bulunan hallerde, cumhurbaşkanlığı veya milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi veya genel sağlığın korunması ile ilgili bakanlıkların talebi üzerine başkan tarafından internet ortamında yer alan yayınla ilgili olarak içeriğin çıkarılması ve/veya erişimin engellenmesi kararı verilebilir. bu kanun ile birlikte aynı zamanda 'ihtihara yönlendirme, çocukların cinsel istismarı, uyuşturucu madde kullanımını kolaylaştırma, sağlık için tehlikeli madde temini, müstehcenlik' gibi suçların işlenmesi nedeniyle de erişim engeli sağlanabiliyor.