bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  • "first love" isimli şarkı "herkesin dün bıraktığı bir ilk aşkı vardır. geride bıraktığı duygular. sadece zamanda bir yer ama çok da uzak değil." diye devam ediyordu.

   kimine göre çok uzak kiminde göre değil. ilk duygusal ilişkimiz aslında ne kadar da önemlidir değil mi.. orada, sevdiğin insan sana nasıl davranmıştır, sen nasıl karşılık vermişsindir, birlikte duygularınızı nasıl paylaşmışsınızdır, pek çok anı vardır içinde. ama belki de en önemlisi bu ilk ilişkimizin nasıl sonlandığıdır.

   ilk aşk, genellikle idealizm, masumiyet, duygusal bağ, karşılıklı bağlılık, geleceğe yönelim ve sevilen kişinin yaygın bir şekilde varlığını arzulama ile karakterize ediliyormuş. çok isabetli bir çıkarım. öte yandan, erken yaştaki ilk aşk, her bir insan için yeni ilgi alanları, yetenekler ve özlemler geliştirdiğinden, basit bir şekilde aşıldığında güzel zamanlar olarak hatırlanıyor. işte, arabesk sevdaların yolundan tam da burada çıkmak gerekiyor. kendini ve hayatı henüz yeni tanımaya başlamışken, ilk aşkında 'benim olacaksın', 'çok ciddiyiz-evleneceğiz' duygusuna kapılırsa insan, tüm hayatını etkileyeceği hain seyrin tohumlarını da burada atmış oluyor.

   yıllar geçse de ilk aşkını sevmekten vazgeçmeyenler vardır. mümkün olabilir fakat sağlıklı ve tatmin edici bir ilişkiye sahip olmak için sevginin her zaman yeterli olmadığını fark etmek önemlidir. birini sevmenin veya bir ilişkinin senin için en iyi karar olmama ihtimali de yüksek olabilir. ve umarım kimse "hayatta 1 kez aşık olunur" çıkmaz sokağında yaşamayı seçmiyordur.

   hiç aşık olmamışlar veya aşk yorgunları ne düşünür bilemiyorum ancak ikinci aşk birinciden her zaman daha güçlü oluyor. çünkü anlıyorsun ki o biten aşk dünyanın sonu değil. sen dünyanın sonunda değilsin. o anda duygularını kaybetmiş gibi hissetsen de, birini tekrar sevebileceğine kendini sevdiğinden inanabiliyorsun.

   kendi adıma, birine karşı hissettiğimiz aşk ve sevgi duygusunun kendimize olan sevgimizden kaynaklandığını düşünürüm. kendimizi veya karşımızdakini mutsuz etmenin hain tuzaklarına düşmeden mutlu olma arayışımın en mükemmelini yakalamaya çalışırım. kimi zaman başarılı mutlu, kimi zaman başarısız mutsuz olma halleri hepimiz için geçerli elbette. ilk aşkımı hatırlıyorum. lise 1. sınıftaydım. çok havalıydık ve çok aşıktık. güzel başladı güzel bitti.

  • insanların aşk duygusunu yaşayıp,
   aşık oldukları bir dönem olsa da,
   konu dönüp dolaşıp sekse çıkıyor.

   aşk; seksin bahanesidir.

   özet olarak; aşk bahane, seks şahanedir.