bugün gündem filtresi

gündeminizi kişiselleştirin:
  yenile (0)
  « / 1 »
  daha fazlası
  #bilgi
  • yaklaşık 4 senedir kullanıcısıyım. en iyi ön ödemeli karttır. bir ara kiralama olayları vardı hesabınızı kimseye kiralamayın çünkü o hesabı kiralayıp illegal sitelerde bahis oynuyorlar... küçük yaşta insanlar burada yokturdur ama yinede uyarayım.

  • papara kart, son yıllarda türkiye'de popüler hale gelen bir ön ödemeli karttır. birçok kullanıcının diğer ödeme yöntemlerine göre tercih ettiği nedenler arasında, kolay kullanımı, hızlı işlem süreleri ve ücretsiz olması sayılabilir.
   hakkında

  • bayat ekmekleri değerlendirmek niyetiyle hazırlanan bir yemek. çeşitli tarifler var. ana malzeme lokmalar halinde doğranmış ekmek. üstüne salçalı sos, yoğurt, kızdırılmış tereyağı falan gibi malzemeler eklenerek tüketiliyor. pek makbul bir şey değil sanıyorum. çünkü eski istanbul argosunda paparayı yemek tabiri azarlanmak anlamını taşırdı.

  • dijital çağın kolaylıklar listesinde yer alan karttır.

   çocuklarımın harçlıklarını gönderdiğim karttır. pandemi döneminde eczane, hastane gibi ödemelerde belli oranlarda doğrudan nakitviadesi yapıyordu.

   bildiğim kadarıyla bazı dijital uygulamaların ödemesinde de indirim uygulamaya devam ediyor.

   tek sevmediğim yanı singularity (kişiselleştirilmiş imza) uygulaması ile dijital iz takibine açık olmasıdır.

  • eskilerin güzel yemeklerinden. pratik ve sağlıklı. adamlar ne güzel şeyler yiyormuş biz şimdi brokoli filan yiyoruz. dünyanın sonuna denk geldik resmen.

  • daha önce ininal kullanıyordum ama aylık kesim ücreti işte hesaba para yüklerken bilmem ne ücreti cartı curtu falan uğraşıyordum. 3 yıl önce buna bir geçtim. muazzam bir şey. hala akbank atmlerinden ücret kesmemeleri mutluluk verici.